ثبات قیمت قارچ تا پایان سال، خبر خوش انجمن پرورش دهندگان قارچ

قیمت-قارچ

نیما باغبانی، دبیر انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی کشور، از ثبات قیمت قارچ تا پایان سال خبر داد و گفت: در حال حاضر روزانه ۸۳۰ تا ۸۵۰ تن قارچ در کشور توزیع می‌شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ما، باغبانی با اشاره به شرایط مساعد عرضه قارچ، پیش‌بینی کرد که شاهد ثبات قیمت این محصول تا پایان سال باشیم.

وی قیمت کنونی هر کیلوگرم قارچ دکمه‌ای را در مزارع ۸۰ تا ۹۵ هزار تومان و در مغازه‌های خرده‌فروشی سطح شهر ۱۰۵ تا ۱۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

دبیر انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی در خصوص مصرف قارچ در ماه رمضان گفت: به طور سنتی، مصرف قارچ در این ماه حدود ۵ تا ۱۰ درصد کاهش می‌یابد و تولیدکنندگان نیز با علم به این موضوع، تولید خود را در این ماه تنظیم می‌کنند.

باغبانی با بیان اینکه پیش‌بینی اولیه تولید قارچ تا پایان سال حدود ۲۱۵ هزار تن بود، گفت: به دلیل گرمای بی‌سابقه تابستان امسال، این پیش‌بینی به ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزار تن تنزل پیدا کرد.

وی با اشاره به صدور پروانه‌های جدید برای واحدهای پرورش قارچ، پیش‌بینی کرد که تولید قارچ در سال آینده ۵ تا ۱۰ درصد افزایش یابد.

دبیر انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی در پایان با تأکید بر تلاش این انجمن برای ثبات قیمت روزانه قارچ تا پایان سال، از مردم خواست تا با مصرف این محصول مغذی و مفید، سلامتی خود را ارتقا دهند.

منبع: خبرنگاران جوان

لوگوی هدر قارچ سارا

برای مشاهده محصولات و دیدن کردن از فروشگاه، روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت مشاوره رایگان خرید لوازم پرورش قارچ

محصولات فروشگاه ما

جدیدترین مطالب آموزشی ما
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش پرورش قارچ در منزل
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟