افتتاح طرح‌های تولیدی با تمرکز بر پرورش قارچ در ایلام

افتتاح-طرح‌های-تولیدی-با-تمرکز-بر-پرورش-قارچ-در-ایلام

شهریار عباسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام، در مراسم آغاز به کار چند طرح تولیدی با همکاری سپاه، به ظرفیت‌های استان ایلام در زمینه پرورش قارچ اشاره کرد.

وی با بیان اینکه یکی از منابع درآمدی سنتی استان ایلام دامداری است، گفت: متأسفانه خشکسالی‌های اخیر باعث از بین رفتن تعداد زیادی از دام‌ها، به ویژه دام‌های سبک، شده و این موضوع به افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل عدم توانایی در تأمین علوفه دام‌ها منجر شده است.

عباسی افتتاح طرح‌های جدید را در تکمیل زنجیره‌های ارزش راهبردی مرتبط با دامپروری، از جمله کشتارگاه، مؤثر دانست و ابراز امیدواری کرد که این طرح‌ها به افزایش تولید گوشت قرمز در استان کمک کنند.

وی همچنین به تأکید وزیر کشور بر ایجاد اشتغال پایدار در حوزه پرورش قارچ در شهرستان آبدانان اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه تولید قارچ در این شهرستان در حال انجام است، ظرفیت‌های مناسب دیگری نیز در زمینه کشتارگاه، صنایع دستی، کشاورزی و گلخانه‌ها در این شهرستان وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به محرومیت شهرستان آبدانان، ابراز امیدواری کرد که با مشارکت گروه اقتصادی بنیاد، گام‌های مؤثری در جهت رفع محرومیت این شهرستان برداشته شود و این شهرستان به جمع شهرستان‌های هدف سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال بپیوندد.

 منبع: خبرگزاری مهر

قارچ شاپ آنلاین

برای مشاهده محصولات و دیدن کردن از فروشگاه، روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت مشاوره رایگان خرید لوازم پرورش قارچ

محصولات فروشگاه ما

جدیدترین مطالب آموزشی ما
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش پرورش قارچ در منزل
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟